WordPress 3.5 po polsku już jest!

Nowy WordPress 3.5 po polsku

Uff.. udało się przed końcem roku. Doczekaliśmy się polskiej wersji jednego z najpopularniejszych systemów CMS – WordPress 3.5, nazwanej Elvin na cześć perkusisty Elvina Jonesa. Może najnowsza wersja nie przynosi rewolucyjnych zmian, ale z pewnością usprawni pracę z tym narzędziem i tym samym stanie się jeszcze częściej wybieranym systemem zarządzania treścią, już nie tylko światowej blogosfery. Co otrzymamy aktualizując WordPress do wersji 3.5?

Nowy Menadżer Mediów

 

Nowoczesny interfejs

Teraz dodawanie i edycja mediów zostało uproszczone i przyjemne w użyciu, nawet dla użytkowników nie znających podstaw HTML. We wcześniejszych wersjach obrazki nie tak łatwo było umieścić w miejscach, w których byśmy tego oczekiwali.

Galerie obrazów

Szybkie tworzenie efektywnych galerii dzięki możliwości ich przeciągania i upuszczania w wybranym miejscu oraz błyskawiczna konfiguracja usprawniają pracę z grafiką.[/one_half_last]

Nowy motyw domyślny

Twenty Twelve jest prosty, elastyczny i elegancji. Już w poprzedniej wersji widzieliśmy początki personalizacji motywów. Tym razem designerzy i programiści WordPress zrobili spory krok do przodu. Zastosowano nową, przyjemną dla oka czcionkę Open Sans, oraz responsywny szablon. Dzięki temu nasza witryna będzie doskonale wyglądała nie tylko na desktopie, ale również na urządzeniach mobilnych.

Coś dla użytkowników Retiny…

Nasza witryna oparta na WordPress będzie jeszcze bardziej przyjazna dla użytkowników urządzeń z wyświetlaczem Retina o szczególnie wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu elementy graficzne są kształtne i pozbawione najmniejszych śladów pikseli.

Mobilność przede wszystkim

Mobilność, mobilność i jeszcze raz mobilność. Oprócz responsywnego szablonu dostosowującego się wielkością do różnych przenośnych urządzeń, WordPress poprawił również interakcje za pomocą czytników ekranów i urządzeń dotykowych. Ekrany i kontrolki zostały dostosowane do wygodnej pracy bez użycia myszki.

Pozostaje tylko pobrać najnowszą wersję WordPressa..